Geoblog.pl    koltunik    Podróże    Bolonia/Florencja    Florencja

Florencja

Włochy
Włochy, Firenze

Będzie krótko, bo szlak mnie trafił ,że geoblog mnie wylogował kiedy wklejałem notę.
Klasyczny błąd.

Florencja - nocujemy w hostelu 7 Santi, dojazd bezpośrednio z dworca autobusem nr 17.

Oddalony trochę od centrum, ale cena zachęciła, czysto i mili pracownicy , acz wygląd mocno spartański i minimalistyczny.

Wieczorny przyjazd pozwolił nam tylko na połażenie po okolicy, by przekonać się ,że rekomendowana trattora wcale nie ma
"speszal prajs"dla gości hostelu. Piwo i spać.

Rano na szczęście, byliśmy wcześnie przed Galleria dell Accademia dzięki czemu czekaliśmy zaledwie 15 minut na wejście.

Sama galeria mała, ale Dawid oczywiście zrobił spore wrażenie , no i warto zwrocić jeszcze uwagę ma pomijany często objekt współczesnego, niemieckiego artysty (nazwiska nie pamiętam-wstyd).
Mosiężna misa wypełniona wodą, przy pocieraniu mokrymi dłońmi wydaje straszliwe ultra czy inne infradźwieki.
Interferencje :-)

Dalej - śniadanie na schodach katedry , przed babtysterium. Obchód pobliskich uliczek i w stronę Piazza della Signora.

Sympatyczne miejsce , szczególnie Loggia della Signoria z fantastycznym Perseuszem z głową Meduzy. Szkoda ,że kopia.
Fontanna Neptuna zachwyca już trochę mniej.
Wzdłuż galerii Uffizi (nie stać nas i czasu mało) dostaliśmy się nad Arno, skąd podziwać można Most Złotników.

Zaraz za mostem polecam pyszną lodziarnie.

Małe błądzenie po drugiej stronie , wąskimi uliczkami i jesteśmy kolo Bazyliki Santo Spirito.
Znaleźliśmy też fajny lokal na obiad w pobliżu, pełno miejscowych na stolik trzeba czekać, znaczy jest dobrze.
Pizzeria prowadzona przez trzech braci z Neapolu ( Tres cośtam cośtam).
Pizza od 3,5 euro, odradzić mogę jednak neapolitańską - ilość słonych dodatków może nie być na polskie podniebienie.
Reszta za to przepyszna.

Koło mostu Ponte alla Carraia znaleźliśmy jeszcze lepszą lodziarnie z 20 smakami lodów.Rozpusta.

Obowiązkowo poszliśmy poglłskać po ryju dzika Porcellino, bo zawsze warto mieć pewność , że się wróci.

Zaopatrzeni w wino za 1,5 E znaleźliśmy się na wzgórzu Michała Anioła. Panorama wspaniała, klimat też.
Mili ludzie, wino, przyjaciele i ...reggae (sic!) z budy z pamiątkami.

upiliśmy się zacnie i grzecznie gęsiego do hostelu.
Uwaga do Włochów : zróbcie więcej publicznych WC lub pozwólcie sikać w toaletach lokali to nie będzie awantur z polactwem o załatwianie się w bramie.
Taka dygresyjka i przygoda.

Rano przed wyjazdem na lotnisko, jeszcze Marcato Central , gdzie robią pyszne buły z pieczona wołowiną, maczane we...flaczkach.

i tyle...dworzec blisko.żegna nas pierwsza wiosenna burza.

Ceny przyblizone w euro:

lody - 1,5
bilet do forli - 9

zula - 2011-05-07 10:33
Krótko ale treściwie ! Zdjęcia bardzo ładne ,
...no tak bywa tak gdy nie zrobi się polecenia zapamiętaj przy logowaniu ...następnym razem będzie już super., powodzenia.

Zasoby: 40 wpisów40 1 komentarz1 133 zdjęcia133 2 pliki multimedialne2

23.06.2010 - 16.07.2010